روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ December 01 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

محمدی خبر داد:

راه‌اندازی سایت خانه سینماگران استان اصفهان

  • کد خبر 17877
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۶/۱۳

دبیر انجمن خانه سینماگران استان اصفهان بابیان اینکه ۸۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ نفر عضو پیوسته عضو این خانه هستند، گفت:: به‌زودی سایت خانه رونمایی خواهد شد و اکنون آرشیو خانه کامل شده است.

اردلان محمدی اظهار کرد: خانه سینماگران استان اصفهان از سال ۱۴۰۰ با دریافت مجوزها و طی کردن مراحل قانونی تشکیل شد و به‌عنوان تنها استان پس از تهران خانه سینما را با همان قدرت و تعداد صنف تشکیل داده است.

وی ادامه داد: در خانه سینماگران استان اصفهان، تمام کارگردان‌ها، بازیگران، فیلم‌نامه‌نویسان، دوپلرها، سینما داران، دستیاران، کارگران و تصویربرداران، گریمورها، انیمیشن، مدیران، تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان عضو هستند و بالای یک هزار نفر از افرادی که به‌صورت حرفه‌ای کار می‌کنند، به عضویت خانه‌درآمده‌اند.

دبیر انجمن خانه سینماگران استان اصفهان تصریح کرد: ایجاد بستر رفاهی برای هنرمندان و برقراری امنیت مالی و شغلی برای بازیگران، ساماندهی و معرفی آن‌ها از اهداف برگزاری خانه سینما است.

وی بابیان اینکه اعضا می‌توانند به‌صورت پیوسته و وابسته عضو خانه شوند، افزود: به‌زودی سایت خانه رونمایی خواهد شد و اکنون آرشیو خانه کامل شده است.

محمدی گفت: در جشنواره فجر تنها استانی بعد از تهران در کشور هستیم که اصحاب هنر و رسانه سالن ویژه دارند و برای تماشای فیلم‌های فجر بدون نیاز به بلیت با صدور کارت امکان تماشا دارند.

وی اضافه کرد: هدف از تشکیل خانه سینماگران استان اصفهان کمک به پیشرفت فرهنگ و هنر از طریق تلاش در جهت حفظ و صیانت حقوق مادی و معنوی دست‌اندرکاران حرفه‌ای در امر تولید، توزیع و نمایش هنر صنعت سینمای استان از طریق ایجاد امنیت شغلی، تأمین اجتماعی و همچنین کمک به فعالیت‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی به‌منظور ارتقای دانش معنوی و حرفه‌ای اعضا است.

دبیر انجمن خانه سینماگران استان اصفهان افزود: اکنون ۸۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ نفر عضو پیوسته و وابسته خانه سینماگران استان اصفهان هستند.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس