روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 06 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رییس پلیس راهور ناجا خبر داد:

پرداخت قسط اول هزینه حج تمتع ۹۵

  • کد خبر 37
  • تاریخ خبر ۱۳۹۴/۱۲/۱۲

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سال ۹۵ می توانند با مراجعه به شعب بانک ملی نسبت به پرداخت قسط اول هزینه سفر حج خود اقدام کنند.

 
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، پیرو انتشار پیش اطلاعیه قبلی سازمان حج و زیارت در خصوص مراسم حج سال ۱۳۹، علیرغم قطع یک طرفه روابط سیاسی کشور عربستان با جمهوری اسلامی ایران و نظر به اینکه حج یک وظیفه شرعی و واجب است، به اطلاع می رساند: بر اساس مصوبه شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت بنا بر وظایف قانونی، برنامه ریزی ها و اقدامات خود را طبق جداول زمان بندی شده برای تحقق تشرف زائران به حج در سال ۱۳۹۵ با جدیت دنبال می کند. بر همین اساس از تمامی دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا بیستم خرداد ماه سال ۱۳۸۵ دعوت می شود برای انجام مرحله اول ثبت نام از ساعت ۸ صبح دیروز یازدهم اسفندماه لغایت پایان وقت اداری روز سه شنبه  ۲۵ اسفندماه ۹۴ با در دست داشتن اصل قبوض ودیعه گذاری شناسنامه کارت ملی به شعب بانک ملی ایران مراجعه و نسبت به واریز مبلغ۵۰ میلیون ریال به صورت علی الحساب به عنوان بخشی از هزینه سفر در حسابی به نام خود اقدام و رسید آن را دریافت کنند.
بدیهی است بانک نسبت به محاسبه روز شمار سود متعارف این مبلغ به حساب زائران عزیز اقدام خواهد کرد. تاکید می شود از آنجا که به دلیل قطع روابط با عربستان، امکان حضور نمایندگان سازمان حج و زیارت در این کشور برای نهایی کردن اجاره هتل ها، حمل و نقل، تدارکات و تغذیه و ... وجود نداشته است، بنابراین در این مرحله برخلاف رویه گذشته، دریافت مبلغ مذکور به صورت علی الحساب بوده و هزینه قطعی سفر در زمان ثبت نام قطعی با مشخص شدن کاروان ها و گروه‌های قیمتی، هفته اول اردیبهشت ماه همزمان با زمان دریافت قسط دوم مشخص خواهد شد. بدیهی است انجام حج در سال ۱۳۹۵ منوط به امضا توافقنامه متعارف بین سازمان حج و زیارت و وزارت حج عربستان و پذیرش شروط جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ کرامت، شأن و جایگاه حجاج ایرانی و صیانت از حقوق این عزیزان در طول موسم حج خواهد بود.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس