روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

فرماندار نطنز:

بیش از ۱۶۰ هزار مسافر نوروزی از شهرستان تاریخی نطنز بازدید کردند

  • کد خبر 6448
  • تاریخ خبر ۲/۰۱/۰-۷۱۹

فرماندار شهرستان نطنز گفت: از آغاز تعطیلات تا ۷ فروردین ۱۳۹۷ بیش از ۱۶۰ هزار نفر گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه های تاریخی و گردشگری نطنز بازدید کردند.

مهر، یوسف حسنی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آغاز تعطیلات تا پایان روز هفتم فروردین ماه ۱۳۹۷ بیش از ۱۶۷ هزار و ۵۰۰ نفر از آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان نطنز بازدید کردند.

وی تصریح کرد: از این تعداد، ۱۵۱ هزار و ۵۳۰ نفر ازجاذبه های تاریخی، فرهنگی و مذهبی و تعداد ۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر ازجاذبه های طبیعی شهرستان نطنز بازدید کردند.

فرماندار نطنز افزود: در این مدت تعداد چهار هزار و ۵۳۰ نفر اقامت در هتل ها و مهمانپذیرها، تعداد پنج هزار و ۹۶۹ نفر اقامت در مدارس، تعداد ۵۸ هزار و ۶۹۲ نفر در زائر سراهای امامزاده اقاعلی عباس (ع)، هفت هزار و ۵۵۳ نفر در خانه مسافر و کمپ های موقت مهمانسرا های ادارات اقامت داشته اند. 

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته افزود: همزمان با فرارسیدن نوروز، برنامه فرهنگی جشن نوروزگاه در چهار شهر شهرستان برگزار شد که با استقبال چشمگیر گردشگران و شهروندان روبرو بود.

حسنی اذعان داشت: تنظیم بازار شب عید، افزایش ایستگاه های راهنمایان نوروزی و ارائه خدمات به مسافرین و گردشگران در تمام نقاط شهرستان و به ویژه روستای تاریخی ابیانه از جمله اقداماتی است که در ایام نوروز انجام گرفته است.

وی در پایان یادآور شد: اتفاق مثبتی که امسال شاهد آن هستیم مشارکت اهالی محله افوشته در فضاسازی و بازگشایی مجموعه آثار تاریخی افوشته است که استقرار راهنمایان داوطلب و پذیرایی از گردشگران نوروزی در این مجموعه در کنار تبلیغات محیطی موحب افزایش حضور میهمانان نوروزی در این محل شده است.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس