روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

جزییات حادثه مرنجاب/ اثری از گردشگر مفقود شده نیست

  • کد خبر 6472
  • تاریخ خبر ۲/۰۱/۰-۷۱۱

رئیس کلوپ سافاری جنوب غرب کشور گفت: پس از ۳ روز تلاش مداوم و شبانه روزی تیم های امدادی هنوز اثری از گردشگر مفقود شده در کویر مرنجاب دیده نشده است.

حسین انصاری فرد در گفتگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل در خصوص حادثه مفقود شدن یک گردشگر در کویر مرنجاب اظهار کرد: خودرو  این فرد در ۲۰ کیلومتری معدن دریاچه نمک و در ۵۰ کیلومتری دو راهی قلعه مرنجاب زمین گیر شده و 3 نفر گردشگر برای رسیدن به امداد و نجات به دو گروه تقسیم شده و از خودرو خود دور شده‌اند.
 
وی ادامه داد: از صبح امروز عملیات امداد ونجات به صورت گسترده و با کمک بالگرد وارد مرحله جدید شده است و به جز گروه های هلال احمر٬ راهنمایان محلی شهرستان٬ هلال احمر استان اصفهان٬ راه بلد ها و آفرودرهای محلی، کلوپ سافاری استان اصفهان، آفرودرهای استان تهران، قم، کاشان و البرز و همچنین گروهی از ورزشکاران با موتور کراس در حال جستجوی گردشگر مفقود شده هستند.
 
رییس کلوپ سافاری جنوب غرب کشور گفت: کویر با وجود تمام زیبایی‌ها و مناطق بکری که دارد در صورت نا آشنایی گردشگر با طبیعت کویر، حادثه آفرین خواهد بود و باید کسانی که به کویر وارد می شوند یا از راهنما استفاده کنند، با اطلاعات کامل و مجهز وارد این طبیعت اسرار آمیز شوند.
 
انصاری فرد افزود: مفقودی گردشگران قصه امروز و دیروز نیست و عوامل مختلفی دارد که از جمله آن نا آشنایی گردشگران به مناطق مختلف کویر و کمبود تجهیزات است. با توجه به هشدارهای مستمر باید گردشگران بیش از پیش توجه داشته باشند و خود را مجهز به تمام وسایل پیشرفته ارتباطی و امداد و نجات کنند تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانند نجات پیدا کنند.
 
 از 3 گردشگر دو نفر خانم روز گذشته پیدا شده اند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس