روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ May 08 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

شهر زیرزمینی با بیش از ۳۵ متر عمق در اردستان شناسایی شد

  • کد خبر 9311
  • تاریخ خبر ۱۳۹۷/۱۰/۲۵

شهردار اردستان با بیان اینکه بر اساس شواهد موجود شهر زیرزمینی را در اردستان شناسایی کردیم، گفت: در بررسی‌های انجام شده عمق شهر زیرزمینی اردستان به بیش از ۳۵ متر با ۳ طبقه می‌رسد.

محسن حیدری شهردار اردستان با بیان اینکه شهر اردستان مهد تمدن است، اظهار داشت: عجیبت ترین سازه‌های جهان از جمله تنها قنات دو طبقه جهان، نخستین مسجد دوطبقه جهان اسلام، تپه خاموشان که مشابه آن تنها در یزد وجود دارد و همچنین شهر زیرزمینی در این شهرستان وجود دارد.

وی افزود: در 7 محله قدیمی شهر اردستان مسیرهای زیرزمینی وجود دارد که پیش بینی صورت گرفته حداقل متعلق به قبل از ساسانیان است.

شهردار اردستان با بیان اینکه در بررسی‌های انجام شده چند روز گذشته عمق شهر زیرزمینی اردستان به بیش از 35 متر با سه طبقه می‌رسد، ادامه داد: در این شهر زیرزمینی وجود سالن و اتاقک‌هایی کشف شده که تاکنون بی سابقه است.

وی با بیان اینکه وجود این شهر زیرزمینی نشان دهنده قدمت بالای اردستان است، گفت: شهرداری این آمادگی را دارد که در صورت دادن مجوز از سوی میراث فرهنگی عملیات نقشه برداری، حفاری و بهره‌برداری از آن را آغاز کند.

حیدری با اشاره به اینکه شهر زیرزمینی مهر اردشیر اردستان سبب پویایی اقتصاد گردشگری این شهرستان خواهد شد، تصریح کرد: آمادگی شناساندن و معرفی این شهر زیرزمینی را در صورت همکاری میراث فرهنگی داریم.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس