گلر اصفهانی تیم ملی فوتسال:
خدا به تیم ملی عزت داد
سپهر محمدی،گلر اصفهانی تیم ملی فوتسال بازی با پرتغال برایش یکی از قشنگ ترین لحظات جام جهانی است، او حالا تنها به فکر جام ملت‌های آسیا و جام جهانی2020 و تمام تلاشش برای بهتر شدن است. سپهر محمدی گلر تیم ملی که به گفته خودش عاشق فوتسال است و اگر یک روز تمرین نکند دیوانه می شود در گفت و گو با ایسنا از لحظات خوبی گفته که برایش رقم خورده است.
محمدی با اشاره به شرایط تیم ملی در آستانه جام جهانی کلمبیا، گفت: ما آخرین تیمی بودیم که به کلمبیا رسیدیم و همین باعث شد تا دیرتر به شرایط آب و هوایی آنجا عادت کنیم. در بازی با اسپانیا بدن های بازیکنان سرحال نشده بود و کمی مشکل داشتیم. در واقع این بازی یک دیدار تدارکاتی برای ما محسوب می شد. می توانم بگویم بعد از سه بازی اول، تازه تیم ملی  شکل گرفت. تمام کارشناسان اعتقاد داشتند این تیم می تواند جز چهار تیم اول دنیا شود و شاید اگر در مرحله بعد با اسپانیا بازی می کردیم خیلی شرایط متفاوتی ایجاد می شد.
 این گلر ملی پوش اصفهانی معتقد است امسال تیم ملی خوبی هم به لحاظ اخلاقی و هم فنی داشتیم که بدون حاشیه کار کردند و باعث خوشحالی مردم ایران شدند. این دروازه بان که اولین بازیش در جام جهانی کلمبیا برابر آذربایجان بود با اشاره به شرایطش در این دیدار، گفت: در این دیدار چون تنها بودم استرس اخراج شدن و مصدومیت را داشتم. از طرفی اگر این بازی را واگذار می کردیم، حذف می شدیم و به نظرم با این همه استرس عملکرد بدی نداشتم.محمدی با تایید اینکه انتظار داشته بیشتر بازی کند، گفت: ناظم الشریعه را دوست دارم. به هرحال نظر مربی این بود و من نیز احترام می گذارم برای من اصل نتیجه گیری تیم ملی بود، اما از این به بعد تلاشم را بیشتر می کنم و برنامه ریزی می کنم برای جام ملت های آسیا و جام جهانی 2020 تا بتوانم به تیم ملی کمک کنم.
همیشه تیمی فکر می کنم نه شخصی
وی با بیان اینکه همیشه در اوج صداقت کار کردم، خاطرنشان کرد: همیشه تیمی فکر می کنم نه شخصی، خدارا شکر می کنم که تیم ملی نتیجه گرفت. صمیمی عملکرد خوبی داشت و اگر من هم درون دروازه می ایستادم تمام تلاشم را برای تیم ملی می کردم. البته در آینده تلاشم را بیشتر می کنم تا بتوانم بهتر شوم.محمدی ادامه داد:  من و صمیمی هیچ مشکلی با هم نداریم و هر کدام به نحوی به تیم ملی کمک کرده ایم. عاشق فوتسال هستم واگر یک روز تمرین نکنم دیوانه می شوم.
پاداش ها در شأن تیم ملی فوتسال نبود
 وی در خصوص پاداش های تیم ملی نیز گفت: فکر می کنم الان همه مردم قضیه پاداش ها را می دانند،این پاداش ها واقعا در شأن تیم ملی فوتسال نبود. خدا را شکربچه های تیم ملی از نظر مالی مشکلی ندارند،  اما چیزی که رخ داد  به شخصیتمان بر خورد. در این تیم ملی بازیکنان با غیرت بازی می کنند. در کلمبیا مشکلاتی مانند لباس هم داشتیم که البته این مسائل روی تیم تاثیر نگذاشت، اما همین چیزهای کوچک به تیم ملی شخصیت می دهد.
خدا می خواست به تیم ملی عزت بدهد
 او بهترین لحظاتش را بازی در برابر برزیل و پرتغال می داند و با اشاره به حال وهوای ملی پوشان برای بازی با برزیل، گفت: بازی با برزیل عالی بود ما 20درصد امید داشتیم و قبل از اینکه به زمین برویم کشاورز گفت 20 درصد امید داریم و به خاطر همین تمام تلاشمان را می کنیم و در نهایت هم توانستیم برزیلی که فوق العاده بود را شکست دهیم. اگر آنها بازی را به ایران نمی باختند شاید الان برزیل قهرمان بود. من اعتقاد دارم خدا می خواست به تیم ملی عزت بدهد.
 قلبم می ریخت زمانی که...
وی ادامه داد: بازی با پرتغال هم از بهترین لحظات بود. اگر در این مسابقات چهارم می شدیم ارزشی نداشت زیرا اصل روی سکو رفتن بود خدارا شکر می کنم که توانستم به تیم ملی کمک کنم و در آن استرس وقتی ناظم الشریعه به من گفت «برو توی گل» می دانستم که می توانم پنالتی ها را بگیرم و به لطف خدا شرمنده مردم نشدم. در آن لحظه وقتی توپ‌ها را می گرفتم فقط داد می زدم. من خودم درون دروازه استرسی نداشتم، اما قلبم می ریخت زمانی که نوبت به پنالتی بازیکنان ما می شد. نمی توانستم پنالتی زدن بچه ها را ببینیم. محمدی با بیان اینکه فکر می کنم نصف بیشتر مردم ایران  بازی تیم ملی برابر پرتغال را دیده اند افزود: خراب شدن پنالتی های ما شور و هیجان را بالاتر برد خیلی از مردم که مارا می دیدند می گفتند ما پای تلویزیون سکته کردیم.
فوتسال زیر سایه فوتبال است
محمدی با بیان اینکه فوتسال زیر سایه فوتبال مانده است، افزود: اگر فوتسال مستقل شود مانند والیبال اسپانسر برایش پیدا می شود به ویژه الان که فوتسال نتیجه ای به این خوبی گرفته است. طبق آمار  16 میلیون فوتسالیست ثبت شده در ایران داریم که واقعا رقم عجیبی است به نظر من اگر یکسری کارها را به فوتسالی ها بسپرند با کمک و مشورت مسئولان فدراسیون فوتبال می شود کارهای زیادی برای این همه فوتسالیست کرد و شاهد پیشرفت های زیادی در فوتسال بود. وی در خصوص لیگ برتر نیز گفت: بازی‌های لیگ برتر فشرده شده است، اما با این حال تلاش می کنیم تا به قهرمانی برسیم. گیتی پسند تیم بزرگی است و لیاقت قهرمانی دارد و امیدوارم امسال به حقمان برسیم البته کارمان در این لیگ سخت است زیرا این لیگ جزو 4-5 لیگ برتر دنیاست.محمدی ادامه داد: مطمئنا با سومی ایران در جام جهانی و حضور پرتعداد گیتی پسندی‌ها در تیم ملی، مردم اصفهان ما را بیشتر حمایت می کنند.
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۱۸:۵۲
https://www.zayanderoudonline.ir/news/1471/index.html: آدرس خبر